Do 17 maja br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór Wniosków o przyznanie płatności tzw. obszarowych na rok 2021.

Uprzejmie informuję, że w bieżącym roku nastąpiła istotna zmiana zasad składania ww. wniosków.

Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, jak również nie otrzymają Państwo papierowych formularzy wniosków.

Nie ma także możliwości składania Oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego w formie papierowej. Rolnicy, którzy wcześniej składali Oświadczenia mogą skorzystać z pomocy pracowników naszego Biura.

W placówkach ARiMR przygotowane zostały specjalne stanowiska komputerowe, gdzie można wypełnić wniosek. Są też eksperci, którzy służą wsparciem w kwestiach technicznych.

Ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19, uprzejmie prosimy, aby rolnicy, którzy chcą odwiedzić żnińskie biuro powiatowe, wcześniej umówili się telefonicznie na konkretny termin. To pozwoli uniknąć kolejek przed naszą placówką i zadbać o bezpieczeństwo zarówno Państwa jak i pracowników Agencji.

Biuro Powiatowe ARiMR w Żninie - tel. 52 303 19 01.

Pomocą służą również pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Placówka Terenowa w Żninie, ul. 700-lecia 32 - tel. 52 302 17 09.

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Żninie
/-/ Sebastian Kowalik