Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żninie informuje, że Ministerstwo Finansów przesunęło termin wdrożenia obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur zwanym KSeF.

Obowiązkowy KSeF wchodzi w życie z dniem 1 lutego 2026 roku. Oznacza to, że przedsiębiorcy zyskali więcej czasu, żeby przygotować się do obowiązku wystawiania e-faktur. Zatem, proces wystawiania e-faktur z punktu widzenia przedsiębiorców nie ulega na razie zmianie i nadal mogą oni korzystać z dotychczasowych narzędzi i rozwiązań. Ministerstwo zachęca jednak - szczególnie mniejszych przedsiębiorców - do wykorzystania dodatkowego czasu do zapoznania się z darmowymi narzędziami stworzonymi przez resort tj. Aplikacja Podatnika i e-faktury.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów informuje, że po okresie wakacji rozpocznie się cykl specjalnych szkoleń, które prowadzone będą w lokalnych Urzędach Skarbowych w celu przedstawienia działania systemu KSeF. Na wspomniane szkolenia już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje na temat przedłużenia terminu wdrożenia KSeF znajdują się w komunikacie Ministerstwa Finansów, z którym można zapoznać się na stronie Ministerstwa Finansów pod linkiem: tutaj.